5 помилок водіїв після ДТП, які призводять до позбавлення прав

5 помилок водіїв після ДТП, які призводять до позбавлення прав1. Залишення місця ДТП

а) Водії часто, «піклуючись» про інших учасників руху, переміщають свій автомобіль, звільняючи проїжджу частину дороги для інших. При цьому забувають про обов’язок зберігати і не переміщати авто з місця ДТП. Більше того, за залишення місця ДТП передбачена відповідальність за ст. 122-4 КУпАП;

б) Водії просто втікають. 95 зі 100 водіїв співробітники ДАІ знаходять. На місці події залишаються сліди, а в 7 з 10 випадків обов’язково знайдуться очевидці. Навіть маленька деталь часто допомагає встановити істину.

2. Свідчення у стані шоку (сильного хвилювання) від ДТП

Часто під дією шоку (сильного хвилювання) водії намагаються дати пояснення працівникам ДАІ про ДТП у всіх подробицях і такі свідчення в 97% досить суб’єктивні і викривлені, проте водії забувають, що в даному випадку права на помилку у них немає, зайві емоції і слова тільки можуть нашкодити ситуації.

Навіть одна помилкова цифра або лінія може змінити всю ситуацію на вашу користь або зіграти проти вас, розгорнувши всі докази на 180 градусів. Ви маєте повне право не давати жодних свідчень щодо себе, або відмовитися підписувати схему пригоди, пославшись на стресовий стан.

На практиці перевагу має та сторона, яка дала менше відомостей про механізм ДТП безпосередньо відразу після ДТП, а тому може маневрувати і оперувати тими даними, які вона зібрала на свою користь вже після певного часу.

3. Відсутність фіксації слідів ДТП

Обов’язково необхідно взяти телефони всіх свідків, які бачили ДТП, зробити фото-відеофіксацію місця ДТП. Такі матеріали є частиною доказової бази в суді.

4. Неправильне або неповне оформлення документів про ДТП

Відсутність контролю за якістю оформлення і достовірністю первинних процесуальних документів посадовими особами веде до викривлення обставин ДТП і найчастіше не на вашу користь. Йдеться про протоколи про адміністративне правопорушення, протоколи огляду місця події, схеми до нього, протоколів огляду ТЗ, та ін.

Не підписуйте документи без ознайомлення, навіть якщо посадова особа викликає у вас симпатію, а його чесність – ніяких сумнівів. У вас є повне право згідно з Конституцією України не свідчити проти себе.

5. Ігнорування правової експертної допомоги

Без адвоката не підписуйте жодного паперу і не давайте ніяких пояснень, оскільки ви перебуваєте в психологічному шоковому стані і ваші дії навряд чи будуть грамотними і адекватними для пояснення вашої позиції співробітникам ДАІ.
Зрозуміло, що дані правила ні в якому разі не гарантують вам звільнення від відповідальності за порушення ПДР, велику роль тут також грає багато суб’єктивних факторів, серед яких і низька кваліфікація фахівців, упередженість працівників ДАІ і т.д., але дотримання їх значно знизить імовірність негативних для вас наслідків (якщо тільки уникнути його повністю не вдалося) і спростить захист, підвищивши при цьому її ефективність.

Не порушуйте правила дорожнього руху і будьте уважними на дорогах! Ваша Автопоміч

Замовити дзвінок

 ×