Апеляційний суд виправдав шістьох львівських патрульних і закрив кримінальне провадження

Тернопільський апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції, яким шістьох львівських патрульних засудили через смерть 22-річного львів’янина Володимира Клима, що загинув 4 роки тому під час поліцейського рейду у гральному закладі.

У судових дебатах захисники поліцейських просили скасувати вирок суду першої інстанції, а справу закрити за відсутністю складу злочину. Один із захисників назвав вирок «незаконним, свавільним і замовним», таким, що «прямо суперечить доказам», заявив, що «суд врахував докази, які сфальсифіковані».

Захисники поліцейських також апелювали до того, що суд першої інстанції не розмежував дії обвинувачених та не визначив роль кожного у тому, що сталося, а узагальнив їхні дії і призначив усім однакову міру покарання.

Зі свого боку родичі загиблого хлопця наполягали в суді, що їхнього сина вбили, тому вимагали ще більш жорсткого покарання для винуватців.

Апеляційний суд у складі суддів Галини Бершадської, Богдана Гірського, та Марії Хоми задоволив частково апеляційні скарги поліцейських – скасував вирок суду першої інстанції, а кримінальне провадження щодо них закрив через недостатні докази їх винуватості.

Апеляційну скаргу потерпілих родичів загиблого львів’янина суд залишив без задоволення. Рідні загиблого планують звертатися до Верховного суду.

Нагадаємо, що вночі 9 лютого 2018 шестеро патрульних Назарій Андрушків, Станіслав Гетьман, Олександр Демчина, Степан Дорош, Дмитро Леськів та Олег Устіяновський проводили рейд у гральному закладі «Національна лотерея» на вулиці Куліша, 4 у Львові.

Під час поверхневого огляду відвідувачів у кишені одного з клієнтів – 22-річного львів’янина Володимира Клима – патрульні намацали згорток. У цей момент хлопець спробував утекти. Під час затримання він проковтнув поліетиленовий пакетик, у якому був канабіс і знепритомнів.

Юнаку надавали домедичну допомогу, але врятували хлопця не вдалося, він помер від удушення.

Суд першої інстанції (Галицький райсуд Львова) розглядав цю справу 3,5 роки й 3 серпня всіх шістьох поліцейських визнали винними у перевищенні службових повноважень і засудили до восьми років позбавлення волі, позбавивши позбавили спеціальних звань «лейтенант поліції» та заборонили займати посади у державних органах упродовж трьох років.

На час розгляду апеляційної скарги патрульні продовжували працювати у правоохоронних органах, оскільки в поліції заявили, що не погоджуються з вироком суду, адже ТОРівці діяли у межах своїх повноважень.

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.