Поліцейський зобов’язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинки їм транспортного засобу з докладним описом підстави для зупинки, визначеної в статті 35 Закону України «Про Національну поліції».
При зупинці автомобіля, відповідно до п.3 ст. 18 ЗУ «Про Національну поліцію» поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на її вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформацією, не випускаючи його з рук. На уніформі поліцейського розміщується нагрудний знак з чітким зазначенням його спеціального жетона.Поліцейському заборонено знімати з уніформи або приховувати нагрудний знак, а також будь-яким іншим чином перешкоджати прочитанню інформації на ньому або фіксування її за допомогою технічних засобів. Протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до статті 254 КУпАП.
До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються:
1. письмові пояснення свідків правопорушення в разі їх наявності;
2. акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу в разі здійснення його затримання;
3. акт огляду на стан сп’яніння під час проведення огляду на стан сп’яніння;
4. інші документи і матеріали, що містять інформацію про правопорушення.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.При наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення підписується також цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу про адміністративне правопорушення в ньому робиться відповідний запис. Водій транспортного засобу має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які додаються до протоколу.
При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються її права і обов’язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка в протоколі.