Чергове підвищення пенсій: цього разу “найбіднішим” – БЕБ і НАБУ

Очільниця Мінсоцполітики М. Лазебна винесла на засідання КМ України проєкт постанови, згідно з якою планується збільшити розмір пенсій працівникам зі спецзванням Бюро економічної безпеки (БЕБ) і начальницького складу Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Зокрема, пропонується внести зміни до постанови КМУ від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги…» особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Планується встановити, що для призначення пенсій за вислугу років зараховується також служба в державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, Державній кримінально-­ виконавчій службі, податковій міліції на посадах начальницького і рядового складу, а також у НАБУ і БЕБ на посадах начальницького складу з дня призначення на відповідну посаду.

У випадку двох і більше підстав для зарахування  на пільгових умовах до вислуги років, з якої визначається розмір пенсії, одного і того ж періоду служби вислуга років обчислюється за тією підставою, яка дає найбільші пільги.

Нагадаємо, що Указом Президента України від 14.02.2022 № 53/2022 встановлено підвищення з 01.03.2022 грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ на 30 % та доведення до 20 % від початку 2022 – для цієї категорії осіб Держприкордонслужби та Нацгвардії України.