Чи є звернення до суду через його офіційну електронну адресу належним способом звернення?

12 жовтня 2023

Звернення фізичної особи до суду через офіційну електронну адресу суду з процесуальним документом, підписаним кваліфікованим електронним підписом, є належним та правомірним способом звернення до суду. Такий спосіб ототожнюється зі зверненням через канцелярію або за допомогою традиційних засобів поштового зв’язку і має кваліфікуватися саме як безпосереднє звернення до суду.

⚖ Про це йдеться в постанові Великої Палати Верховного Суду від 13 вересня 2023 року у справі № 204/2321/22. Суд зазначив, що законодавство допускає подання процесуальних документів нарівні з паперовою формою в електронній – через підсистеми «Електронний суд» і «Електронний кабінет» з обов’язковим їхнім скріпленням кваліфікованим електронним підписом учасника справи або з використанням офіційної електронної адреси із засвідченням документа КЕП.

Якщо на процесуальний документ накладено електронний підпис, який забезпечує ідентифікацію особи, і цей документ направлено на офіційну електронну адресу суду, то немає підстав стверджувати, що такий електронний документ не підписаний. Протилежний підхід нівелює приписи про юридичну силу електронного документа та презумпцію відповідності КЕП власноручному підпису, а також суперечить законодавству.

Тому звернення фізичної особи до суду через офіційну електронну адресу суду з процесуальним документом, підписаним КЕП, є належним способом звернення до суду ✅

‼ Але варто звернути увагу, що ці висновки не стосуються адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, судових експертів, державних органів та органів місцевого самоврядування, субʼєктів господарювання державного та комунального секторів економіки, які повинні в обов’язковому порядку реєструвати свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.