Чия відповідальність? - Автопоміч

Чия відповідальність?

Більшість вважає, що безпека на дорозі – це умова, яку повинні виконувати лише водії. Проте, як показує практика, пішоходи самі ж часто стають винуватцями ДТП через незнання ПДР та власну неуважність.

Саме така ситуація трапилася в серпні 2017. Пішохід, будучи в стані алкогольного сп’яніння, раптово вийшов на пішохідний перехід, в той час як водій ВАЗ рухався власне в цьому ж напрямку. Внаслідок цієї дорожньо-транспортної пригоди пішохід помер від отриманих травм.

Попри такі необачні дії пішохода, ми не змогли відмовити матері, яка внаслідок цієї ДТП втратила свого єдиного сина. Вона звернулася в групу компаній “Автопоміч”, щоб отримати відшкодування заподіяної шкоди внаслідок ДТП. Мати загиблого – жінка-пенсіонер, інвалід другої групи. Ігор (загиблий пішохід) був сином і годувальником (адже мати була непрацездатною), саме він забезпечував її, проживали вони спільно. Тому зрозуміло, що пенсії матері, яка не працює, не було достатньо для того, щоб покрити всі  витрати, пов’язані з похованням, та для того, щоб знайти кошти для власного прожиття на перший час. Заробітна плата її сина була значно вищою за пенсію, яку отримувала жінка. Фахівці компанії “Автопоміч” допомогли з оформленням необхідних документів та подали їх до суду для стягнення грошової компенсації з страхової компанії  “Провідна”, клієнтом якої був водій ВАЗ. На момент ДТП цивільно-правова відповідальність водія була застрахована. Проте СК “Провідна” протягом трьох років відмовлялася виплачувати кошти за моральну шкоду у зв’язку з втратою годувальника у розмірі 115 000 грн. матері загиблого, обґрунтовуючи це тим, що вона не була на його утриманні та не мала відповідної довідки. На початку справи наші адвокати стягнули з страхової компанії кошти для доньки від першого шлюбу (19 200 грн. за заподіяну моральну шкоду, за втрату годувальника шкода не відшкодовується, адже донька вже була повнолітньою) та 19 200 грн. на спорудження надгробного пам’ятника та на поховання. І, врешті виборовши справедливість для матері, ми стягнули максимальні суми відшкодування у розмірі 115 000 грн. за втрату годувальника та моральну шкоду.

Саме тому ми завжди наголошуємо нашим клієнтам, що лише у співпраці можна досягти очікуваного результату. Адже у справах зі страховими компаніями не завжди легко домовитися на ту суму, яку Ви очікуєте отримати, проте адвокати з відповідною освітою знають, яким методом отримати її для Вас.