Де краще застрахувати авто?

Незважаючи на велику кількість пропозицій на українському ринку страхування, вибрати саме «правильну» СК як для власного автомобіля, так і для транспортних засобів, що використовуються в комерційній діяльності, досить складна та марудна справа. 

Добре, коли є «свій», перевірений та досвідчений автоадвокат, який при оптимальному виборі страховика під індивідуальні потреби, зможе врахувати дуже багато чинників, нюансів і прогнозів. 

Якщо ж доводиться робити вибір самостійно, не зашкодить звернути увагу на наступне:

Перевірка ліцензії, переліку страхових послуг 

Насамперед необхідно перевірити у регулятора ринку страхових послуг України наявність ліцензій на здійснення відповідного виду страхування. Комплексна інформаційна система (КІС) НБУ  надасть  вичерпні дані не тільки про чинність ліцензій, термін їх дії, але й про власників страхової компанії та інші відомості.

Слід урахувати, що чим більша кількість ліцензій у страховика, тим ширша сфера професійної діяльності. Крім того, зазначене свідчить про його активність на ринку та рівень надійності.

Також, у КІС міститься інформація про те, скільки років компанія працює на ринку. Зрозуміло, що чим триваліший цей термін, тим більше довіри викликає страховик. 

Перегляд рейтингів лідерів ринку страхування

Актуальну інформацію про страхові компанії на основі наданих регулятором відомостей публікує найвідоміше рейтингове агентство.

На цьому порталі можна знайти багато корисних і цікавих даних, наприклад: рівень виплат, премій, їх розмір, розмір гарантійного фонду страхової компанії тощо.

Крім того, сервіс надає фінансові показники за окремими видами автострахування, зокрема розмір премій і виплат по КАСКО та ОСЦПВ кожною страховою компанією.

Моніторинг Інтернет-сервісів страховиків та їхніх партнерів

Тут вартує перевірити не тільки “присутність” страховика в пошукових системах, функціонування авторизованого Web-сайту, сторінок у СМ і каналів у месенджерах, але й наявність офісів у регіонах чи в конкретних містах, а також офіційних представництв партнерів. 

Зазначене характерно не тільки для страховиків, але й для інших компаній, наприклад: у сфері надання юридичних або експертних послуг – адвокати по ДТП, експертизи ДТП, так як їх діяльність часто дуже пов’язана.

Відповідно, функціонування розгалуженої мережі в усіх областях України свідчитиме про більшу надійність компанії.

Послуги «сарафанного радіо» щодо пропозицій по умовах страхування

Не варто складати враження про страхову компанію тільки за відгуками в Інтернеті, так як часто вони можуть бути спотворені конкурентами. Набагато правильнішим буде звернутися за порадами до тих водіїв, хто вже стикався із процесом врегулювання страхового випадку, пов’язаного з ДТП  у конкретній страховій компанії.

Аналіз договорів, кваліфіковані консультації юристів

У випадку кінцевого вибору з двох-трьох страхових компаній вартувало б вивчити умови їхніх договорів, адже в майбутньому всі відносини зі страховиком будуть регламентуватися положеннями підписаної угоди. Тут не завадило б проконсультуватися з професійними та надійними юристами, які рекомендуватимуть страхові компанії, які виплачують те, що передбачено при страхових випадках.  

Основні умови для страхувальника: визначення страхового випадку, перелік ризиків, що покриваються, умови здійснення виплати страхового відшкодування, розмір франшизи, підстави для відмови у виплаті тощо.

Дослідження цінової політики, знижок на придбання декількох послуг

Слід пам’ятати, що розмір премії, яку клієнт оплачує страховій компанії за надання страхового покриття, напряму впливає на ймовірність здійснення цим страховиком відповідної виплати у перспективі. 

Зі страхових премій якраз і формуються страхові фонди та резерви. Якщо ж при виборі страхової компанії керуватися виключно найнижчим тарифом на ринку, то однозначно не слід розраховувати на виплату страхового відшкодування своєчасно та ще й в повному розмірі. 

І на завершення. На сьогоднішній день значна кількість страховиків під будь-яким приводом намагаються відмовити у виплатах, затягнути терміни, компенсувати тільки частину коштів. 

Тому все ж вартує звертатися до перевірених спеціалістів: кваліфікованих страхових брокерів із “Супермаркету Страхування” та адвокатів по ДТП, які на основі власного досвіду співпраці зі страховими компаніями допоможуть зробити правильний вибір.

Проект “Супермаркет Страхування” заснований на основі АО “Автопоміч”, яка успішно займається наданням юридичних послуг водіям та учасникам ДТП понад 10 років. Досвідчені працівники порекомендують тільки ті страхові компанії, котрі виплачують всі передбачені при страхових випадках кошти.

Кожен день аналітики “Супермаркету Страхування” опрацьовують актуальну інформацію щодо страхових компаній. Ви отримаєте найкращі пропозиції по умовах страхування, що наявні на страховому ринку України на дату укладення договору. 

Вам швидко та професійно допоможуть якісно підібрати Автоцивілку, визначити найкращі умови по КАСКО чи придбати Зелену Карту з привабливими тарифами.