Декілька секунд, які коштували життя

Пішоходи звикли переміщуватися так, ніби лише той, хто за кермом, має дотримуватися правил дорожнього руху. Окрему небезпеку для себе та оточення становлять люди, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння як за кермом, так і в пішому порядку.

В Україні багато уваги приділяється питанням порушення ПДР водіями, проте, відповідно до Правил дорожнього руху України, учасником дорожнього руху є особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин, велосипедист, а також особа, яка рухається в колісному кріслі.

Більшість людей ніколи в житті не чула, що пішохід є учасником дорожнього руху, а тим паче, що в нього є обов’язки і що він несе відповідальність як учасник дорожнього руху. Хоча кожен, хто виходить з дому, автоматично стає пішоходом.

Компанія “Автопоміч” не вперше за свій досвід працює зі схожими випадками. До наших фахівців звернулася родина загиблого пішохода, який, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, разом зі своєю знайомою, переходили дорогу у недозволеному місці (за класикою, намагаючись швидко пробігти, поки немає машин). Як наслідок, водій автомобіля Фольксваген вчинив наїзд (лише на одного чоловіка), після чого його відкинуло на зустрічну смугу, де на нього повторно вчинив наїзд водій автівки Мітсубісі. Жінка отримала легкі травми, а чоловік загинув.

Як вирішувати таку ситуацію і хто повинен виплачувати відшкодування у такому випадку? Страхова компанія “Провідна”, клієнтом якої був водій Фольксвагена, погодилася виплатити 50% відшкодування, адже вважають, що у такому разі відповідальність беруть обидва водії, що вчинили наїзд. Страхова компанія “Галицька”, клієнтом якої був другий водій, погодилася на ці умови і ми добилися того, щоб отримати належну суму відшкодування для наших потерпілих. Ми відшкодували 76 800 грн. для цієї сім’ї, яка внаслідок ДТП втратила батька, чоловіка, сина.

В таких ситуаціях завжди хочемо якомога більше наголосити, що перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння думки сплутані, людина не повністю опановує себе і, очевидно, не усвідомлює всієї важливості бути особливо уважним на дорозі, будучи пішоходом чи водієм. Пам’ятайте, що лише ви несете відповідальність за своє життя і одна секунда, коли ви хочете перебігти дорогу на червоне або у недозволеному місці, може коштувати вам найціннішого – вашого життя.

Інші статті

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.