Дощ, град, туман – природа не зіпсує подорож, якщо дотримуватися елементарних правил та знати особливості водіння авто у складних умовах.
Однак, багато залежить від того, чи правильно ви підготували своє авто. Готуючись до подорожі, експерти радять перевірити склоочисники, лампочки у фарах та задніх ліхтарях, технічні рідини І звичайно шини (вони повинні бути по-сезону та не стертими). І лише коли ви впевнені у машині, можна вирушати у подорож.
Дощ. Коли в дорозі застала злива, експерти радять одразу знизити швидкість та увімкнути ближнє світло. Саме у такій ситуації, коли дощ змішаний із брудом з-під коліс машини, що їде перед вами, водій розуміє: хороші «двірники» – це не вигадка маркетологів. У перші хвилини дощу, коли вода «прибила» пилюку, дорога стає надто слизькою. І це потрібно пам’ятати. Не додає щеплення із дорожнім покриттям і мокре листя, саме на такій дорозі потрібно бути вкрай уважним та тримати дистанцію, гальмівний шлях подовжується!
Надто уважними потрібно буди при в’їзді у калюжу. На швидкості машина у воді може стати некерованою ( наскільки, залежить від шин). Досвідчений водій знає, що вода може приховувати глибокі ями та відкриті каналізаційні люки, тому перед калюжами слід знизити швидкість, а проїхавши перешкоду, просушити гальмівні диски, кілька разів натиснувши на педаль гальма.
Град. На швидкості град може пошкодити автомобіль, зокрема: фарбу, кузов, розбити фари, вітрове та заднє скло. Дорога під час граду покривається кригою, а відтак стає слизькою, а тому небезпечною для авто на літніх шинах, адже в разИ зменшує щеплення коліс. Тому експерти радять зупинитися та перечекати негоду. Влітку опади граду тривають не довго.
Туман. Обмеження видимості – основна загроза поїздки у тумані. До того ж у тумані водієві важче розрахувати відстань та дистанцію, яка здається у півтора-два рази більшою. Саме тому фахівці рекомендують знизити швидкість до безпечної та бути вкрай уважними. Не вмикати дальнє світло, цим лише погіршите ситуацію. Увімкніть ближнє світло фар та протитуманні фари, якщо є задній протитуманний ліхтар – увімкніть і його. Користуйтеся світловими приладами навіть у туманний день. Якщо не вдається уникнути зупинки у тумані, знижуйте швидкість плавно, кілька різів натискаючи на педаль гальма, так попередите водіїв, що їдуть позаду. Зупиняйтеся як можна далі від проїжджої частини, обов’язково увімкніть «аварійку» та не вимикайте габарити та за можливості задній протитуманні ліхтарі.
Глибока вода. Зважаючи на дощове літо, виникла потреба поговорити про подолання затоплених ділянок дороги. Сильні дощі усе частіше перетворюють міські та заміські дороги у глибоководні ріки. Звичайно найоптимальніше перечекати негоду та не штурмувати затоплені вулиці. Але якщо є нагальна потреба проїхати водяну перешкоду – робити це потрібно правильно. Порада перша – щоб уникнути гідроудару двигуна та відповідно дороговартісного ремонту, потрібно слідкувати, щоб вода не потрапила у повітрозбірник автомобіля, який розташований на рівні фар або й нижче. Фахівці радять у глибокій воді не розганятися та слідкувати, щоб хвиля від зустрічного авто не залила ваш двигун. Порада друга – щоб вберегти електричну систему автомобіля, не варто проїжджати глибоку воду та зняти клему з акумулятора. Порада третя – якщо вода потрапила до салону автомобіля – не зволікайте та негайно просушіть салон. Навіть кількаденна волога залишить неприємний, затхлий запах, позбутися якого вкрай важко. І ще, подолавши глибоку воду – зупиніться та перевірте чи на місці номерні знаки, просушіть гальмівні колодки та перевірте чи не потрапила вода у коробку передач (небезпечніше для АКП) та двигун ( повітряний фільтр повинен бути сухий, а на щупі відсутня біла піна), якщо ж фільтр мокрий, а у маслі двигуна є вода – заводити двигун до заміни масла небезпечно!
Дотримуйтеся цих простих порад і подорож буде вдалою!
Юридична компанія «Автопоміч» бажає вам безпечної дороги. Пам’ятайте, отримати допомогу ви зможете зателефонувавши 0-800 -30 – 09 -39. Ми допоможемо завжди!