Електронний суд: для кого обов’язкова реєстрація?

24 вересня 2023

З 19 жовтня стане обов’язковою наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі). Підставою для цього є Закон України № 3200-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами”. 

Зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі повинні: 

◾адвокати;

◾нотаріуси;

◾державні та приватні виконавці;

◾арбітражні керуючі;

◾судові експерти;

◾органи державної влади та інші державні органи;

◾органи місцевого самоврядування;

◾всі інші юридичні особи. 

В них залишилось менше місяця, щоб виконати вимогу Закону. Інші особи можуть зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС в добровільному порядку. 

Відповідальність за ухилення від реєстрації законодавством не передбачено, але це потягне за собою наслідки процесуального характеру: суд може залишити документи без руху або повернути, не приймаючи до розгляду. 

Якщо в особи зареєстрований особистий кабінет, суд їй вручає будь-які документи в справах, де вона бере участь, виключно в електронній формі шляхом направлення до електронного кабінету. Проте залишається право отримати копію судового рішення в паперовій формі за окремою заявою. Водночас реєстрація в ЄСІТС не позбавляє права подати документи до суду в паперовій формі.

Інші статті

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.