Колишнього працівника прокуратури визнано винним у зловживанні впливом

Про це йдеться у вироку Кіровського районного суду м. Кропивницький № 397/430/20.

Обвинувачений працював на посаді начальника Олександрівського відділу місцевої прокуратури.

У 2019 році місцева поліція розслідувала 2 кримінальні провадження: щодо зберігання наркотиків з метою збуту в місця позбавлення волі, а друге щодо зберігання без мети збуту.

У жінки, яка прийшла на побачення у виправний центр, вилучили пакет з білим порошком і вона попросила знайому дізнатися про хід та результати розслідування.

За вплив на слідчу в прокурора виник намір отримати хабар, щоб та не притягувала жінку до відповідальності і закрила провадження за відсутністю складу злочину.

Зустрівшись із подругою фігурантки справи, прокурор повідомив, що завдяки впливу на слідчу зніме всі звинувачення та сприятиме в закритті справи за умови передачі 2000 доларів.

Прокурор зателефонував слідчій і дізнався, що кримінальне провадження щодо зберігання без мети збуту закриють, а щодо зберігання наркотиків з метою збуту передаватимуть у суд.

Крім того, йому вдалося переконати слідчу, що друге провадження треба перекваліфікувати і також закрити за відсутністю складу злочину.

Після цього прокурор зустрівся із громадянкою і віддав їй постанову про закриття справи, отримавши натомість 2000 доларів. Далі він був викритий на гарячому, оскільки жінка попередньо звернулася у правоохоронні органи.

Заявниця у своїх показаннях підтверджувала факт численних звернень до правоохоронних органів з заявами про вимагання хабарів, та пояснювала це своєю активною громадянською позицією, коли в неї «просять гроші».

Суд зауважив, що до моменту, коли жінка вперше безпосередньо поцікавилася у можливістю позитивного вирішення питання за надання неправомірної вигоди у прокурора вже самостійно сформувався умисел на вчинення злочину.

Колишнього прокурора засудили до 4 років ув’язнення із забороною обіймати посади в судах, правоохоронних органах і адвокатурі на 2 роки.