Конституційний Суд України визнав конституційним покарання за нерозмитнені авто

07 серпня 2023

Вчора, 6 вересня, Перший сенат Конституційного Суду України ухвалив Рішення щодо відповідності Конституції України положення Митного кодексу України, яке передбачає покарання за перевищення строку тимчасового ввезення транспорту на митну територію України.

Згідно з ч. 6 ст. 481 Митного кодексу перевищення строку тимчасового ввезення транспорту особистого та комерційного призначення на митну територію України більше ніж на 30 діб тягне за собою штраф у розмірі 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це 170 000 грн.) або конфіскацію таких транспортних засобів. Така ж відповідальність передбачена й за втрату цих транспортних засобів, в тому числі їх розкомплектування

Конституційний Суд України вказав, що санкцію цієї норми слід розглядати у системному взаємозв’язку з іншими частинами цієї статті. 

‍⚖️В Рішенні зазначено, що встановлення альтернативних видів стягнень робить можливим індивідуалізацію юридичної відповідальності. Санкція ч. 6 ст. 481 Кодексу не суперечить вимозі юридичної визначеності та забезпечує законне втручання у право власності особи в розумінні ЄСПЛ.

Оспорюване положення Митного кодексу створює належне підґрунтя для досягнення справедливого балансу між загальним інтересом і захистом права власності та відповідає принципу верховенства права.

Тому КСУ визнав цю норму такою, що відповідає Конституції України ✅

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.