Народні обранці згадали про себе, а про збільшення зарплат правоохоронцям… забули

Нардепи внесли зміни до закону «Про статус народного депутата України» в частині, що стосується нарахувань заробітної плати та надбавок народним обранцям. За відповідну постанову без обговорення проголосували аж 305 (!) обранців.

Таким чином, щомісячна зарплата нардепа буде нараховуватися з посадового окладу народного депутата у розмірі 10 прожиткових мінімумів на 1 січня календарного року (2393 станом на 01.01.2022) та надбавки до посадового окладу у розмірі, що діяв на 01.01.2020 відповідно до постанови Кабміну від 20 квітня 2016 року № 304.

У зазначеній постанові встановлюється:

-надбавка за інтенсивність праці у розмірі до 100 відсотків посадового окладу;

-премія відповідно до їх особистого внеску до загальних результатів роботи;

-матеріальна допомога на оздоровлення під час надання щорічного відпустку у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Таким чином, оклад депутата становитиме 24810 грн, плюс він може отримати надбавку у такій самій сумі за інтенсивність праці, що в сумі складатиме 49620 грн без врахування інших надбавок.

Загальний місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата  встановлено  в розмірі 29,2 прожиткового мінімуму, –  72 445 грн.

Згідно з пояснювальною запискою до постанови, попередня схема нарахування заробітної плати народних депутатів не враховувала систему надбавок для вище вказаних категорій народних депутатів.

Кабмін раніше прибрав норму про надбавки членам уряду та депутатам. У відповідь ВР України 15 лютого з ініціативи Руслана Стефанчука, Олександра Корнієнка та  інших прийняв законопроект №7002 про заробітну плату депутатів.

Це рішення народні обранці прийняли в умовах недостатнього фінансування Збройних Сил і правоохоронних органів України за наявності існування для країни загрози широкомасштабної військової агресії з боку РФ.

Слід зазначити, що у цей же день Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час робочого візиту у Донецьку область запевнив підлеглих, що наразі команда міністерства робить все можливе для покращення грошового і майнового забезпечення працівників системи МВС. 

Інші статті

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.