Нічне водіння. Поради експертів!

Нічне водіння. Поради експертів!

Нічне водіння – когось воно лякає, а хтось комфортніше  почуває себе за кермом автомобіля  саме в темну пору доби. І хоча нічні дороги менш завантажені, аварійність уночі  надто висока. Експерти пов’язують це не лише із втомою водія, тут чимало інших чинників:  погані дороги, недостатня освітленість складних ділянок магістралі,  не відрегульована та нестандартна світлова оптика автомобілів. 

Щоб подорож у ночі не перетворилася на нічні жахи, експерти компанії «Автопоміч» радять дотримуватися кількох правил.

 Правило перше:  Якщо плануєте нічну подорож, за можливості перед поїздкою  – відпочиньте.  Але й у дорозі не слід себе доводити до знесили. Після годинної подорожі робіть десятихвилинні зупинки. Вийдіть з автомобіля, порухайтесь, кілька разів глибоко вдихніть свіже повітря. Якщо  сон все-таки не можливо побороти – заїдьте на АЗС чи знайдіть якесь зручне місце для стоянки та поспіть 1-2 години. За цей час організм відпочине і ви зможете продовжити подорож не наражаючи на небезпеку себе та пасажирів.

Правило друге: Шанувальники нічних доріг добре знають, як важко керувати автомобілем після засліплення зустрічним транспортом. Тому, якщо ви часто мандруєте уночі, варто придбати спеціальні окуляри для нічного водіння, це зробить вашу нычну подорож быльш комфортною. Намагайтеся не дивитися на світло зустрічних  автівок.  Якщо ж вас засліпило фарами зустрічного транспорту, щоб не потрапити в аварію збавте  швидкість не міняючи напрям руху,  ввімкніть аварійку і зупиніться. Починайте рух, одразу, як зникнуть ознаки засліплення.  Щоб не наражати на небезпеку зустрічного водія, візьміть за правило перемикати світло на ближнє не менше, як за 250 метрів до роз’їзду, використовуйте у Фарах лампи лише ті, що радить автовиробник. Модні нині світлодіодні ( LED) лампи підходять не на усі автомобілі. Поважайте інших водіїв.

Правило третє: Пам’ятайте ніч і швидкість  не сумісні. У темну пору доби слід обрати оптимальну та комфортну швидкість, таку,  щоб можна було вчасно зреагувати на пішохода, який зненацька вибіжить на дорогу,  тварину, або авто з несправними «стопами». Слід пам’ятати, що вночі людина не так оцінює відстань, як удень, а нічна втома діє на водія, як алкоголь – загальмована реакція, неможливість сконцентрувати увагу та адекватно прийняти рішення.

Правило четверте:  Вночі зупиняйтеся на обладнаних парковках. Це можуть бути придорожні паркінги, автозаправні станції, паркінги біля супермаркетів. Якщо довелося зупинитися на дорозі, намагайтеся припаркувати авто з’їхавши,  як найдалі  на узбіччя та не вимикайте габаритні вогні, або ввімкніть аварійку. Але пам’ятайте, зупинятися обабіч доріг вночі не завжди безпечно. Тому краще доїхати до освітлених ділянок дороги.

 Поради, щоб не заснути за кермом,  перевірені на власному досвіді, дає керівник компанії «Автопоміч» Дмитро Мелех.

  1. Як тільки впіймали себе на якихось, навіть незначних, порушеннях правил дорожнього руху (вчасно не переключили передачу, забули ввімкнути поворот, не переключились на ближнє світло), зупиніть машину та відпочиньте.
  2. Щоб тримати організм в тонусі – розмовляйте з пасажирами не на нудні теми, які заколисують, а обговорюйте спірні та проблемні теми навіть не зовсім етичні, звичайно, якщо поруч немає дітей.
  3. Якщо ви не один в автомобілі, попросіть попутника час від часу задавати питання, які спонукають подумати, щось пригадати, це заставить ваш мозок активізуватися і «прогнати» сон.
  4. Пам’ятайте – вимикання мозку процес поступовий, тому контролюйте себе. Пригадайте, назву населеного пункту, який  щойно проїхали, коли наступний поворот, автомобіль, якої марки щойно проїхав.
  5. Якщо вам важко думати, говорити не хочеться, а пасажири дрімають  –  зупиняйте авто та відпочиньте. Втративши годину – врятуєте життя!