Німецька страхова компанія анулювала контракт по російському проекту

Друга за активами страхова компанія Німеччини та найбільший у країні перестраховик Munich re вирішила анулювати контракт із газопроводу «Північний потік – 2».

Про це оголосив головний виконавчий директор компанії Йоахім Веннінг, повідомляє Bloomberg. Про причини рішення він промовчав, однак зазначив, що «клієнт», ймовірно, не ухвалить розірвання договору.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що Німеччина зупиняє процес сертифікації газопроводу, що коштував 10 млрд євро, з яких половину вклав російський Газпром.

Причина – у рішенні Росії про визнання Л/ДНР. Глава МЗС ФРН Анналена Бербок згодом заявила, що у світлі того, що відбувається, проект «Північний потік – 2» заморожений.

Крім того, Президент США Джо Байден також оголосив про запровадження санкцій проти компанії-оператора німецько-російського газопроводу “Північний потік-2” – Nord Stream 2 AG.

“Сьогодні я дав розпорядження моїй адміністрації запровадити санкції проти Nord Stream 2 AG та посадових осіб цієї організації”, – йдеться у письмовій заяві Байдена, поширеній Білим домом 23 лютого.

Про які саме обмеження йдеться, у заяві не уточнюється. “Цей крок – ще одна частина нашого першого етапу санкцій у відповідь на дії Росії в Україні. Як я ясно дав зрозуміти, ми без вагань зробимо подальші кроки, якщо Росія продовжить ескалацію”, – йдеться у документі.

Раніше президент США відмовлявся від санкцій проти Nord Stream 2 AG із поваги до Німеччини. У своїй заяві Джо Байден висловлює подяку канцлеру ФРН Олафу Шольцу (Olaf Scholz) “за його тісне партнерство та рішучість у справі притягнення Росії до відповідальності за її дії”.