Оцінка збитків при ДТП

Від ДТП, нажаль, не застрахований ні один водій. Даній пригоді сприяє маса факторів, починаючи від неналежного стану доріг і закінчуючи водіями, які відверто ігнорують правила дорожнього руху. Наслідком аварії, як правило, є пошкодження транспортного засобу, тобто автовласник несе певні матеріальні збитки. Як ми знаємо, згідно законодавства автовласники підлягають обов’язковому страхуванню. І, насамперед, від правильності оцінки і підрахунку понесених збитків залежить сума страхової виплати, яку отримає потерпілий від ДТП водій.

Перша помилка – негайний ремонт авто

Першою і найпоширенішою помилкою власників автомобілів, що потрапили в ДТП є негайний ремонт понівеченого в цьому неприємному інциденті авто. Це великий міф, що страховик відшкодує вам шкоду після того, як Ви відремонтуєте своє авто. Пам’ятайте, що надати оцінку тим чи іншим запчастинам на фактично вже відремонтованому автомобілі практично неможливо. А тому, для того, щоб Ви все-таки змогли отримати відшкодування потрібно перш за все звернутися до страхової компанії з заявою, тим самим здійснивши своє волевиявлення для отримання матеріального відшкодування. Зверніть увагу, що повідомити страховика слід не пізніше, ніж в триденний термін після настання ДТП. Недотримання цієї норми законодавства в подальшому може стати причиною відмови у виплаті страхового відшкодування.

Страхова компанія – це комерційна організація

Не забувайте, що страхова компанія, з якою ви маєте справу, є комерційною організацією. Іншими словами головною її метою є отримання прибутку. Яке основне джерело прибутку страхової компанії? Звісно, економія на страхових виплатах. Тому, довіряючи оцінку збитків при ДТП представнику своєї страхової компанії ви дуже ризикуєте отримати виплату, яка не покриє і частини ремонту. Навіть в тому випадку, коли ви впевнені в своєму страховику, потрібно уважно контролювати процес здійснення оцінки.

Заочне нарахування матеріального відшкодування чи незалежний товарознавчий огляд?

На жаль, більшість страховиків схиляють своїх клієнтів до заочного нарахування матеріального відшкодування. На практиці це відбувається наступним чином: страховик прибуває на автомайданчик, де знаходиться Ваше авто, здійснює фотофіксацію його стану. За результатами даної процедури складається певний перелік запчастин, які потребують заміни. По переліку автозапчастин страховик намагається надати адекватну оцінку, яка знаходить місце в пропонованому Вам відшкодуванні.Інша справа проведення незалежного товарознавчого огляду. При зверненні до страховика із заявою про отримання матеріального відшкодування відразу наполягайте саме на проведенні товарознавчого огляду.

Читайте також: Відтворення обставин ДТП як приклад слідчого експерименту

Для здійснення оцінки можливо також залучити незалежного експерта.В такому разі, при зверненні до страховика із заявою про отримання матеріального відшкодування слід зазначити, що оцінка буде проводитися Вами самостійно за допомогою залучення незалежного експерта.Наступним кроком є вибір компанії, яка здійснює оцінку. Вибір оцінювача повністю залежить від Ваших вподобань, але важливими факторами, на які варто звернути увагу є кваліфікація, досвід та відгуки клієнтів. Наступним кроком є вибір місця проведення огляду вашого автомобіля. Найкраще огляд проводити в автомайстерні, щоб мати змогу подивитися чи є якісь конструктивні зміни транспортного засобу. В автомайстерні автомобіль потрібно підняти і розібрати постраждалу від аварії його частину. Уважно слідкуйте, щоб кожна постраждала від аварії деталь знайшла своє відображення в протоколі огляду, не соромтесь робити зауваження щодо внесення записів, адже від цього залежить сума відшкодування, що потім буде Вам нарахована. На основі огляду, оцінювач складає звіт в якому і відображається оцінка збитків при ДТП.

Оцінка моральних збитків

Також іноді виникає питання щодо відшкодування моральних збитків, завданих в результаті ДТП. Визначення розміру грошового відшкодування моральної шкоди відбувається виключно судом. Відповідно до винесеного судом рішення, страховик відшкодовує не більше 5% ліміту відповідальності страховика за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих. Решту суми сплачує винна в ДТП особа.

Читайте також: Як стягнути інфляційні втрати зі страхової

І остання рекомендація: звертайтесь за консультацією до юриста даної сфери. Страховик може не погодитися із визначеною незалежним експертом сумою, або взагалі відмовити у виплаті відшкодування. Тоді єдиним способом захисту свого порушеного права є судовий розгляд вашого питання. Як показує практика, більшість судових справ з приводу стягнення страхових виплат(а саме близько 98%) є виграшними. За рішенням суду Ви змусите свого страховика здійснити виплату реальної суми збитку від ДТП, а також повернете кошти, витрачені для розгляду справи в суді.

Інші статті

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.