Поради автомобілістам у дощову погоду

Дощ – одна з найбільш частих причин, чому збільшується кількість ДТП на дорогах. Зазвичай перші десять хвилин після початку дощу найнебезпечніші, особливо, якщо на вулиці не злива, а дрібний, помірний дощ. На дорозі завжди є залишки нафтопродуктів: бензин, сажа, пил. Коли все це вода розмочує, асфальт, відповідно, стає дуже слизьким. Приблизно через десять-п’ятнадцять хвилин вода всі ці домішки змиває на узбіччя, і стає вже не так слизько, але в перші хвилини потрібно бути особливо уважним.

Перш за все, варто сказати про дистанцію. Звичайно, водієві потрібно завжди зберігати комфортну відстань з іншими автомобілями, але у дощову погоду варто цю відстань ще додатково збільшити. Коли вода потрапляє у гальмівні колодки, то гальмівний шлях, відповідно, стає довшим. І для того, щоб уникнути зіткнення з іншими автівками, потрібна більша відстань попереду.

Наступне, про що варто сказати – це швидкість. Навіть якщо ви вважаєте, що ситуація під контролем і ви впораєтеся у разі виникнення небезпечної ситуації. Найоптимальніший варіант – їхати 50 км/год.

Ще одне нагадування – пригальмуйте, коли на дорозі є калюжі. Під ними можуть “маскуватися” ями, вибоїни, які можуть пошкодити як автомобіль, так і “облити” пішоходів чи іншу автівку.

Не забувайте вмикати обігрівач або кондиціонер, адже він дозволить уникнути зайвої вологи в дощову погоду.

Також важливо увімкнути фари, якщо є туман або йде сильна злива. Це точно допоможе вам бути більш “видимими” на дорозі.

І головне пам’ятайте, що потрібно змінювати гуму відповідно до сезону, бо зношена не зможе спрацювати правильно у небезпечній ситуації. 

Інші статті

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.