Поважні причини для пропуску процесуальних строків

16 серпня 2023

Верховний Суд у своїй Постанові від 08.08.2023 року у справі № 753/19868/21 висловився щодо поважності причин пропуску процесуальних строків в кримінальному провадженні.

У цій справі потерпілій було відмовлено в поновленні строку на апеляційне оскарження, на що її представник подав касаційну скаргу. Верховний Суд зазначив, що кримінальним процесуальним кодексом передбачено, що строк виконання процесуальних дій поновлюється лише у тому випадку, якщо його пропущено з поважних причин. Поважність причин визначається судом у разі неможливості своєчасного подання скарги або іншого документа через стихійне лихо, катастрофу, хворобу, відрядження, трагічні та інші непередбачувані події в житті людини, а також будь-які інші обставини, що не дозволили учаснику процесу завчасно подати відповідний документ.

За словами представника потерпілої, необхідність поновлення строку була спричинена умовами воєнного стану в Україні, повітряними тривогами та ракетними обстрілами м. Києва. 

Верховний Суд вказав, що відмову в задоволенні клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження не можна вважати обґрунтованою. Представник пропустив незначний термін на оскарження ухвали суду першої інстанції, що в умовах воєнного стану, повітряних тривог у зв’язку з небезпекою переміщення ворожих літальних об`єктів, зокрема у бік м. Києва та ракетних атак РФ, унеможливлювало своєчасне оскарження ним ухвали суду першої інстанції.

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.