Продовжуємо подорож Грецією, о. Тасос.

Продовжуємо подорож Грецією, о. Тасос.

Через збій комп’ютерної системи на кордоні з Болгарією, простояти на сонці, як і іншим подорожувальникам,  довелося близько години. Коли дізналися, що наші земляки, які приїхали раніше  – чекали понад три години,  почали нервувати, ми не знали скільки простоїмо ще та коли останній пором на острів Тасос, до якого  ще їхати добру годину з гаком.

Але систему полагодили, паспорти віддали і ми в’їхали у Грецію з її шикарними автобанами, гірськими тунелями, перевалами те середньоземноморською природою.

Купувати віньєтку в Греції не потрібно. На платних дорогах розташовані пункти оплати. Різні ділянки дороги коштують по різному. Скажімо, щоб доїхати від кордону до портового міста Кавала  ми заплатили євро сімдесят центів за неповних 120 кілометрів гірськими, але якісними дорогами та автострадою.  Орієнтуватися без навігатора на Грецьких дорогах важко, незрозуміла мова на вказівниках деколи вводила у ступор. Але привітні греки, які ніколи не поспішають, зазвичай розуміють англійську.

В Греції не потрібно цілодобово їздити з увімкнутим ближнім світлом, але фари потрібно вмикати перед в’їздом у тунелі, про що попереджають відповідні знаки, а на виїздах з тунелів стоять камери.

Наш шлях лежав на острів Тасос до якого з материка можна добратися лише поромом з міст Кавала та Керамоті. Нас навігатор привів до Кавали і як згодом з’ясувалося – з Керамоті цього дня пороми відмінили. Чи надовго, не відомо. Кавала зустріла нас затишними забрукованими вуличками, курортниками, запахом кави та моря.

Кавала – старовинне місто на півночі Греції. Засноване у 7 столітті до нашої ери. Місто спокійне зі старовинною архітектурою та портом. Населення  понад 60 тисяч осіб. Розташоване місто на пагорбах з яких добре видно окраїни та море.

Пороми між материком та островом курсують часто, але ми, затримавшись на кордоні, переживали, адже в порт добралися  тільки під вечір.  Відтак докладно ознайомитися із містом та його мешканцями не вдалося. Пором не чекатиме. Квитки на переправу не дешеві за 3 дорослих, дитячий і автомобіль заплатили 34 євро. Вартість перевезення авто залежить від його довжини, ми вклалися у мінімальну вартість.

На вечірньому поромі, який відплив  о 17.45, подорожувальників не багато. У великому череві судна лише шість автомобілів, у такий час подорожуючі вже повертаються з острова, на який їдуть з материка за чистим повітрям, горами, соснами та неповторним Егейським морем. До речі, через велику кількість пасік, на острові заборонено використовувати  пестициди. Тому сюди їдуть поціновувачі чистого довкілля.

Менш ніж за годину  пором безшумно причалив до острова Тасос. До помешкання залишилося кілька кілометрів.

о.Тасос –  невеликий острів,  площею 380 квадратних кілометрів. Славиться  покладами білого мармуру, є навіть мармуровий пляж, дивовижно красивий. Вода біля берега через мармурову крихту має молочний відтінок. Та щоб побачити цю красу за  вхід  потрібно платити, тоді, як на інші пляжі вхід, як правило, безплатний. І ще, після відвідин мармурована пляжу, автомобіль доведеться помити. Мармуровий пил покриє ваш автомобіль від коліс до даху. (фото).

 Збережена екологія, м’який клімат,  лагідне сонце, гори та особливе Егейське море створюють  оптимальні  умови для  росту оливкових гаїв та соснових борів. Відтак,  візитівкою острова є  особлива оливкова олія та  унікальний мед із морської сосни. 

Довжина берегової лінії – 115 км. якщо подорожуєте   автомобілем, щодня можна відвідувати інший пляж, вони на острові дуже різні і кожний красивий і привабливий по своєму. Загалом, тут  спокійний відпочинок, а тому дуже багато сімей з дітьми. Хоча для молоді в містах чимало розваг – нічних клубів та дискотек.

Проїхати острів можна за кілька годин на власному або орендованому автомобілі, але  щоб  відвідати усі цікаві місця не вистачить і кількох днів.

Дороги на острові вузенькі та відмінної якості, більшість автошляхів прокладена в горах. У містах та селах, які деколи  нагадують поселення для карликів, такі самі і автошляхи. Є місця де двом автомобілям роз’їхатися не можливо.

Окрім покупатися та позасмагати, на острові є й інші заняття. Не зважаючи на невеликі відстані, повірте, кожен кілометр  шляху дарує захоплюючі враження. На Тасосі безліч місць, які слід відвідати –  численні пляжі, які  неподібні  один на одного, монастирі,  піднятися у гори.  А ще, грецька кухня. Кожне містечко, кожна таверна має свої особливості і свою інтерпретацію звичних грецьких страв. Та всюди ви знайдете знаменитий грецький салат та страви із морепродуктів – смажені,  на грилі, варені і все з особливим грецьким колоритом.

Сім днів на острові промайнули, як один, та  попереду дорога у Туреччину на її азійську частину. Бути за 300 кілометрів від іншого континенту і не відвідати, ми не могли. Отож, наступна зупинка – турецьке місто Чанаккале.

Інші статті

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.