Розписка про відшкодування збитків при ДТП
На сьогоднішній день ритм руху на дорогах дуже швидкий. Усе більше машин заповнюють вулиці міст і у зв’язку з цим, як це не сумно, кількість дорожньо-транспортних пригод стає усе більшою. Однак не варто заглиблюватись у статистику, а краще розібратись як варто діяти при ДТП, а точніше яке значення при дорожньо-транспортній пригоді розписки про відшкодування збитків.
В даній статті ми спробуємо розібратись що ж це таке ця розписка про відшкодування збитків, як вона має виглядати і яка її роль, якщо виникає спір між сторонами.
Розписка – це документ, який посвідчує факт передання однією стороною і, відповідно, отримання іншою стороною будь-яких матеріальних цінностей. Зокрема це можуть бути гроші, документи, матеріальні блага.
У нашому випадку, звісно, при ДТП сторонам краще врегулювати спір за взаємною згодою. Тобто, коли участь працівників ДАІ чи страхової компанії є небажаною. А в цьому разі важливо себе убезпечити як одній стороні, так і іншій написавши такий документ як розписку про відшкодування збитків. Для потерпілого це гарантія законності відшкодування коштів йому, а для винуватця ДТП це гарантія того, що у майбутньому недобросовісний потерпілий не зможе посилатись на те, що йому не було відшкодовано збитків взагалі і можливих махінації з його сторони.
Для початку варто мати на увазі, що розписка – це такий документ, який пишеться від руки.
Загалом, розписка про відшкодування шкоди має певну структуру і можна виділити наступні блоки інформації:
-назва документа;
– зміст документа;
– дата складення документа та підпис;
– засвідчення (за необхідності);
А тепер детальніше про другий блок розписки, який називається «зміст документа». Решту блоків немає сенсу описувати, оскільки з ними все зрозуміло. Це найсуттєвіша частина розписки, оскільки у ній відбувається фактичний виклад обставин. Тут слід вказати наступні дані: прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка дає розписку і, таким чином, підтверджує отримання грошових коштів. Варто також вказати документ, який підтверджує особу отримувача (це може бути паспорт громадянина України, посвідчення водія тощо). Наступним вказуються відповідні відомості про того, кому вручається розписка. Аналогічно вказується ПІБ особи і документ, що посвідчує особу.
Читайте також: Відшкодування матеріальної шкоди заподіяної життю при ДТП
Далі вказуються конкретні дані матеріальних цінностей, які передаються (найменування, кількість тощо). Кількість варто вказати цифрами і продублювати словами.
Також у розписці про відшкодування збитків вказується інформація щодо власне самого ДТП. Де, коли, що і як трапилось, за яких обставин, номерні знаки транспортних засобів. Інформація про машину може містити наступні дані: марка, модель, державний реєстраційний знак, номер двигуна, номер кузова, номер шасі, колір, свідоцтво про реєстрацію тощо. Додається інформація про пошкодження: що це за пошкодження, яким чином спричинене та інші дані.
Варто також вказати, що розписка складена в ясному розумі і здоровій пам’яті, без будь-якого морального чи фізичного тиску.
І у заключній частині вказується дата складення розписки, зазначаються підписи потерпілого в ДТП і винуватця ДТП.
Варто добавити, що розписку бажано складати у двох примірниках – кожна сторона отримує по примірнику.
Ще слід знайти двох свідків, які, за необхідності, могли б підтвердити факт передання грошей потерпілому. Інформація про них, а також їхні підписи зазначаються після підписів сторін.
Бувають випадки, коли у винуватця ДТП просто немає фізичної змоги здійснити відшкодування збитків на місці, оскільки він не має достатньої суми грошей при собі. В такому випадку, доцільним видається варіант складення розписки винуватця ДТП, згідно з якою останній зобов’язується відшкодувати потерпілому збитки у майбутньому. За такої ситуації, варто передати якусь річ або документи під заставу потерпілому, про що буде зазначено у розписці. За своєю суттю дана розписка є тою ж розпискою про відшкодування збитків, але саме відшкодування відбудеться у майбутньому (дату такого відшкодування сторони визначають на власний розсуд).
Читайте також: Оскарження відмови у виплаті по цивілці
Для завершення слід сказати, що кожна дорожньо-транспортна пригода – це унікальний випадок і наперед передбачити усі умови такого випадку неможливо. Як наслідок зміст розписки буде відрізнятись у кожному окремо взятому випадку. Ця стаття це лише загальна інструкція як складати розписку, щоб мати уявлення про цей документ. На практиці бувають випадки, коли складаючи розписку про відшкодування шкоди можуть виникнути певні труднощі. Не варто панікувати, адже не кожна особа має юридичну освіту та знає усі тонкощі складання документів такого роду. В такому випадку видається за доцільне проконсультуватись у професіоналів і таким чином отримати фахову допомогу, адже неправильно складена розписка не буде належним доказом у суді і особа не зможе належним чином захистити своє законне право.
В будь-якому випадку, якою б складною не видавалась ситуація, фахівці нашої компанії завжди до Ваших послуг в наданні кваліфікованої підтримки.