Що робити, коли Ваша страхова компанія – банкрут?
Напевно у багатьох людей, які хочуть отримати страхування або у яких воно вже є, виникає питання: хто виплачує суму відшкодування за страхову компанію, якщо вона збанкрутувала?
Давайте розберемося детальніше. Отож, за чинним законодавством, кожен власник ТЗ (транспортного засобу) повинен страхувати свою цивільно-правову відповідальність. Відповідно, якщо у Вас трапилася дорожньо-транспортна пригода (ДТП), Ви матимете можливість отримати компенсацію за рахунок страхової компанії винуватця, а сам винуватець ДТП не буде відшкодовувати збиток зі свого гаманця. За нього це повинна зробити страхова компанія, з якою він співпрацює. Таким чином, кожен, хто володіє транспортним засобом, повинен звернутися у страхову компанію для укладення відповідного страхового договору.
Насправді, страхових компаній в Україні існує немало. Серед них, як перевірені компанії, так і маловідомі. Проте, як і будь-який інший бізнес в Україні, жодна зі страхових компаній не застрахована від того, що вона може бути визнана банкрутом і, як наслідок, ліквідована.
В такому випадку виникає питання, хто ж буде виконувати зобов’язання страхової компанії, яка визнана банкрутом і її ліквідовано, якщо на момент винесення судом рішення про визнання компанії банкрутом і закриття провадження залишаться непогашені вимоги кредиторів такої страхової компанії?
У таких ситуаціях Ви можете звернутися до Моторно-транспортного бюро України (МТСБУ). Для отримання страхової виплати необхідно подати в МТСБУ відповідні документи (перелік вказаний на їхньому сайті), серед яких – заява про виплату страхового відшкодування, визначення суду про визнання банкрутом і визначення суду про затвердження звіту ліквідатора.
Проте існує інший варіант – звернутися з позовом до винуватця ДТП. Якщо у Вас є впевненість у тому, що винуватець готовий співпрацювати, тоді варіант дієвий.
Ще один варіант – звертатися до спеціалізованих юридичних компаній, наприклад наша група компаній «Автопоміч» також займається справами, що пов’язані з отриманням відшкодування від проблемних страхових компаній. І варто наголосити, що не потрібно затягувати зі зверненням у відповідну установу, адже не завжди процес розгляду справи є швидким, відповідно, спрогнозувати терміни отримання відшкодування заподіяної шкоди неможливо.