Що таке Європротокол і як ним користуватися?

   Отже, що таке Європротокол? Простими словами – це  більш зручний спосіб оформити факт про настання страхової події. Його застосовують виключно при врегулюванні ситуацій за договорами ОСАЦВ. Це спеціально розроблений бланк (єдиний для всієї Європи), який можна використовувати для оформлення ДТП – для цього не потрібна участь представників патрульної поліції. І він вважатиметься повноцінним документальним підтвердженням факту ДТП. Учасники дорожньо-транспортної пригоди заповнюють його самостійно або звертаються у відповідні установи. Компанія «Автопоміч» також допомагає у оформленні Європротоколу, адже не кожен потерпілий знає як саме правильно його оформити, а неправильно оформлений бланк, відповідно, ніхто не приймає.

Для чого потрібен Європротокол?

   По-перше, використання Європротоколу суттєво економить час всіх сторін ДТП, всіх учасників дорожнього руху, спрощує процедуру оформлення ДТП, звільняє учасників від необхідності платити штрафи..

Чи завжди можна використовувати Європротокол?

   Ні, тільки якщо у всіх водіїв – учасників ДТП – є діючі на момент дорожньо-транспортної пригоди поліси «автоцивілки», якщо всі учасники ДТП перебувають у тверезому стані – відсутні ознаки алкогольного або наркотичного сп’яніння, якщо учасники не під дією медичних препаратів, що знижують реакцію, якщо в ДТП не постраждали люди – ніхто не загинув і не травмований, якщо всі учасники ДТП дійшли згоди щодо обставин події, а також щодо провини одного з його учасників.

   Важливо пам’ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Наразі відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2016 №3471, такий ліміт становить 50 000 грн.

   Також Ви можете скористатися Електронним Європротоколом. За його допомогою Ви можете оформити зазначене повідомлення в електронній формі за допомогою звичайного смартфону, прямо на місці ДТП. Рішенням Президії МТСБУ від 13.07.17 № 403/2017 визначено, що з 01.10.2017 Європротокол, оформлений в електронній формі, є повним аналогом Європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.

   Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:

  • транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо будь-який ТЗ забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію;
  • водії повинні мати при собі справні мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет;
  • ідентифікаційні дані про страхувальника (коди  ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений  транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені  в єдину централізовану базу даних  МТСБУ. В протилежному випадку Система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

   Якщо водії скористалися Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:

  • мають право залишити місце ДТП;
  • звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП;
  • звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП;
  • повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

   Отже, скориставшись Європротоколом Ви маєте можливість зекономити час і спростити дії, які потрібно зробити для фіксування ДТП.