Позовна давність не застосовується щодо виплати страхового відшкодування за договором КАСКО

Страхова не виплачує страхове відшкодування за договором страхування ТЗ, зокрема по договору КАСКО? Вамвідмовляють у виплаті страхового відшкодування.Страхова не виплачує страхове відшкодування за договором страхування ТЗ, зокрема по договору КАСКО? Вамвідмовляють у виплаті  страхового відшкодування, посилаючись на  тривалий період у часі між настанням страхового випадку та зверненням про виплату до Страховика? Від моменту настання ДТП пройшло декілька років, а страхового відшкодування ви так і не отримали? Тоді дана стаття буде для вас корисною.

Коротко про каско

  1. Страхування по КАСКО – це вид страхування, який застосовується для страхування транспортних засобів. Якщо з вашим автомобілем, чи іншим транспортним засобом, застрахованим за договором КАСКО щось трапилось, то ваша страхова компанія повинна відшкодувати вам шкоду. Основними ризиками,які страхуються даним договором є знищення, пошкодження, викрадення ТЗ.В такий вид страхування не входить страхування пасажирів, майна, вантажу тощо.
  2. Каско може бути двох видів – повне та часткове.«Повним каско» транспортний засіб страхується від всіх можливих ризиків, які можуть виникати в процесі експлуатації ТЗ. Тоді як, «частковим каско» покриваються тільки деякі ризики.
  3. Об’єктами страхування за договором  каско є  наземні транспортні засоби. Сюди відносяться легкові автомобілі, вантажівки, причепи, мотоцикли, та деякі інші транспортні засоби, що належать фізичним чи юридичним особам.
  4. Страхові випадки:

– крадіжка ТЗ;

– стихійне явище;

– протиправні дії третіх осіб;

– дорожньо-транспортна пригода;

– пожежа чи вибух.

Коли можна отримати виплату по Каско?

Страхове відшкодування по КАСКО можна отримати, не зважаючи на те, скільки часу пройшло від моменту настання страхового випадку.Таке право страхувальник (застрахована особа) може реалізувати через рік, два , п’ять чи більше.

Стаття 268 Цивільного кодексу України встановлює вимоги, на які не поширюється позовна давність. Зокрема, однією із вимог передбачених даною статтею є вимога страхувальника (застрахованої особи) до страховика про здійснення страхової виплати (страхового відшкодування. Дане положення означає, що можливість застрахованої особи  отримати страхове відшкодування не обмежена будь-якими строками.

Що робити, якщо страхова компанія відмовляє у виплаті страхового відшкодування по договору КАСКО?

Страхова компанія не може відмовити вам у виплаті страхового відшкодування по КАСКО лише через велику різницю у часі між настанням страхового випадку  та вимогою про виплату. Якщо ж ви стикнулись з такою проблемою, то сміло починайте судовий процес із страховою. Стягнути кошти в такому випадку цілком реально. Адже, пред’явлення  вимоги Страховику про виплату страхового відшкодування  для Страхувальника передбачено законом та не обмежено строками позовної давності.


Читайте також: 5 помилок водіїв після ДТП, які призводять до позбавлення прав


ДТП відбулась три, п’ять і більше років тому, – отримати належне Вам страхове відшкодування цілком реально.

Розглянемо наступні ситуації.

1.В липні 2015 року в компанію «Автопоміч» звернувся клієнт, мешканець міста Стрий,  який потрапив в ДТП в 2009 році. Внаслідок ДТП, йогоавтомобілю було  завдано механічних пошкоджень. Даний ТЗ було застраховано по договору Каско, відповідно до якого, його страхова компанія повинна була виплатити йому страхове відшкодування в розмірі 22 000 тисячі грн. Однак, Страховик необґрунтовано відмовив у виплаті коштів.Звернення до суду з позовом про стягнення страхового відшкодування із Страховика потребувало додаткових фінансових витрат та затрати часу. Клієнт не скористався таким правом, так як, на той момент  не мав таких можливостей.

Пройшло вже 6 років з моментунастання ДТП та виникнення у Страховика обов’язку виплатити страхове відшкодування. І тільки зараз, в Страхувальника появилась можливість здійснити всі необхідні дії, щоб отримати страхове відшкодування. Наші адвокати надали юридичні послуги клієнту щодо стягнення страхового відшкодування із страхової компанії по договору  КАСКО. Перш за все, для цього було підготовлено та  подано позовну заяву в суд про стягнення страхового відшкодування із Страховика. Через 3 місяці Страховик виплатив кошти клієнту у повному обсязі.

  1. Мешканцю м. Вінниця, одному з клієнтів нашої компанії, внаслідок ДТП в квітні 2010 році було завдано майнової шкоди. ТЗ останнього було застраховано за договором КАСКО. Сума страхового відшкодування складала 18 000 тисяч грн., з яких страховою було виплачено лише 12 000 тисяч в строк встановлений законодавством. Іншу частину коштів страхова не виплачувала. Клієнт 5 років вів із Страховою переписку, намагаючись врегулювати все в досудовому порядку, однак, ніяких результатів це не дало.

Спеціалісти компанії «Автопоміч» зробили все необхідне і допомогли клієнту стягнути не виплачену частину страхового відшкодування, розпочавши судовий процес із Страховиком.

  1. В листопаді 2014 року в «Автопоміч» звернувся клієнт, який також став жертвою бездіяльності Страхової компанії. Страховий випадок мав місце в квітні 2007 року за участю ТЗ «FordFocus», водієм та власником якого був вищевказаний клієнт, та іншого ТЗ марки «OpelAstra», внаслідок чого, в страхової компанії виник обов’язок виплатити страхове відшкодування власнику ТЗ «FordFocus», застрахованому за договором Каско. Однак, Страховик відмовився платити, мотивуючи це тим, що в страховій компанії «скрутне фінансове становище». В силу різних обставин, застрахована особа, впродовж усього часу, який пройшов після настання ДТП так і  не змогла отримати страхове відшкодування.

Не зважаючи на складність ситуації наші спеціалісти взялись за дану справу та зробили все необхідне для того, щоб змусити Страховика виконати свій обов’язок по відношенню до клієнта (застрахованої особи). Позитивний результат не заставив себе чекати.

  1. ДТП мала місце в 2011 році в м. Львів. Страховик, затягуючи час не виплачував коштів.   Автомобіль, що був учасником ДТП перебував у кредиті і вигодонабувачем був банк. Банк не давав дозволу на те, щоб клієнт захищав свої інтереси та звертався в суд з позовом до Страховика. Лише через декілька років, клієнт зміг реалізувати своє право та звернутись за захистом своїх прав та інтересів в суд. В такій нелегкій боротьбі із Страховиком клієнту допомогли фахівці компанії «Автопоміч». Незабаром клієнт отримав суму страхового відшкодування.
  2. ДТП сталася на території Польщі. Потерпілий-громадянин України, ТЗ якого було застраховано по договору КАСКО. Дія договору страхування його ТЗ поширювалась на територію Європи. Потерпілий потратив декілька років на те, що зібрати всі  необхідні документи для направлення їх Страховику та отримання належного  йому  страхового відшкодування. Окрім цього, всі документи потребували офіційного перекладу. Тому цей процес затягнувся ще на довше.

За таких обставин, у особи виникли сумніви щодо виконання Страховиком свого обов’язку. Щоб не гаяти часу та не робити неправильних дій, клієнт довірив усю справу нашим адвокатам. Завдяки професійній роботі яких, все-таки, вдалось стягнути із Страхової страхове відшкодування. Клієнт залишився задоволеним.

Отже, страхове відшкодування реально отримати, не зважаючи на те, як давно ви потрапили в ДТП. Потрібно лише відповідально підійти до даного питання, зібрати та  правильно оформити всі необхідні документи.Адвокати компанії «Автопоміч» завжди  готові вам у цьому допомогти.

Замовити дзвінок

 ×