В Україні введений воєнний стан: що потрібно знати і пам’ятати всім водіям

24 лютого ВР України на позачерговому засіданні ввела воєнний стан – особливий режим функціонування держави, який запроваджується у разі загрози нацбезпеці, територіальній цілісності, військовій агресії.

Режим воєнного стану встановлює ряд наступних обмежень для водіїв:

  • відчуження особистого майна, зокрема транспортних засобів;
  • обмеження пересування транспортних засобів,
  • встановлення комендантської години із обмеженням руху транспортних засобів;
 

При цьому, вищевказані заходи не застосовуються відразу і в повному обсязі. Перелік конкретних обмежень і заборон визначається у відповідних указах Президента України.

Варто пам’ятати, окремі додаткові обмеження для автомобілістів, але тільки в окремих регіонах, запроваджуються в режимі надзвичайного стану:

  • обмеження руху транспортних засобів;
  • огляд транспортних засобів;
  • перевірка документів у водіїв;
  • визначені правила в’їзду та/або виїзду з населених пунктів.
 

Так, наприклад, міський голова Львова А. Садовий попередньо анонсував ряд обмежень, які будуть введені після введення надзвичайного стану.

Зокрема, у Львові всім громадянам потрібно завжди мати при собі особисті документи, автомобілі можуть бути зупинені для перевірки документів і перевірки самого транспортного засобу.

Крім того, пересування на територію міста та області буде контролюватися в посиленому режимі.

У свою чергу, Віталій Кличко, окрім вищезазначеного, наголосив, що може бути введено обмеження руху транспорту у випадку гострої потреби.

Як акцентував увагу заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, всі підрозділи патрульної поліції наразі направлені на допомогу громадянам.

Крім того, О. Білошицький в офіційному Телеграм-каналі ПП України озвучив наступне прохання до громадян: «У випадку ДТП – фотографуйте машини і пошкодження і швидко прибирайте авто з дороги. Оформлюйте європротокол, якщо воно дійсно того варте… але авто прибирайте з дороги одразу. Це дуже важливо», – наголосив він.

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.