Верховний Суд про зупинення провадження у справі, якщо позивач перебуває в лавах ЗСУ

09 вересня 2023

❗️Відповідач не може вимагати зупинення провадження на підставі того, що позивач перебуває у лавах ЗСУ, якщо позивач бере активну участь у розгляді справи.

⚖️Такий висновок зробив Касаційний цивільний суд в Постанові від 15 серпня 2023 року у справі №174/760/21. У цій справі апеляційний суд зупинив провадження за клопотанням відповідача, оскільки позивач був призваний на військову службу за загальною мобілізацією.

КЦС нагадав, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК суд зобов’язаний зупинити провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі ЗСУ. Ці приписи мають на меті захист процесуальних прав військових-учасників цивільного процесу, а також забезпечення об’єктивного розгляду справи

Однак провадження може бути зупинено лише якщо є обставини, які перешкоджають розгляду справи А в цьому випадку позивач, який був присутній у судовому засіданні, та його представник заперечували проти зупинення провадження. 

Позивач, що був призваний на військову службу, брав активну участь в розгляді справі та був проти зупинення провадження. А дії відповідача, який прагнув затягнути перегляд прийнятого не на його користь рішення, не відповідають принципу добросовісності

За таких обставин інститут зупинення провадження у справі не може бути застосований у цій справі ❌

Інші статті

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.