Автоадвокат

На теперішній день набула популярності послуга автоадвоката

Хто такий автоадвокат? Автодвокат – це спеціаліст у сфері права, який вузькоспеціалізований на справах пов’язаних з дорожнім рухом та іншими транспортними справами, діє на підставі адвокатського посвідчення та закону. Адвокат наділений рядом повноважень та привілеїв, що надають йому змогу безперешкодно отримувати інформацію та відомості необхідні для вирішення справи, що не завжди вдається зробити пересічним громадянам. Крім того, автоадвокат, знає, що саме необхідно з’ясувати і як правильно сформулювати запит для отримання бажаного результату.

Відносини автоадвоката з клієнтом врегульовуються договором про надання правової допомоги. Ваші інтереси автоадвокат представлятиме на підставі ордеру, договору чи довіреності. В договорі ви зможете окреслити питання, які вирішуватиме автоадвокат та обумовити результат якого бажаєте досягти. Якщо ж договір неможливо укласти одразу – не страшно. Його можна укласти згодом у строк встановлений законом.

Які бувають напрямки діяльності автоадвоката:

Для ефективної співпраці автоадвокат повинен володіти повною інформацію по суті діла, зокрема всіма деталями транспортної пригоди, в яку ви потрапили, навіть якщо вам вони здаються незначними. З приводу конфіденційності клієнту хвилюватися не слід. Законом гарантована адвокатська таємниця. Тобто, все що стало відомо автоадвокату з приводу вас та ситуації в якій ви опинилися, складає адвокатську таємницю. Те саме стосуватиметься відомостей та матеріалів отриманих адвокатом в процесі ведення вашої справи. Навіть на той випадок, якщо ваш захисник відмовився від справи чи з інших причин співпраця не відбулася, інформація отримана від клієнта до укладення договору складатиме адвокатську таємницю. Дотримання конфіденційності є обов’язком адвоката.

Хоч це і досить популярна послуга на даний час, але все таки роль автоадвоката все ще недооцінена. Не так часто учасники ДТП звертаються одразу до спеціаліста, щоб отримати фахову допомогу. Частіше телефонують родичам та друзям, ті в свою чергу на місці телефонують іншим людям, описують те, що стало ясно з діла, просять якоїсь консультації і т.д. Чи не простіше звернутися до спеціаліста та отримати безпосередньо кваліфіковану оцінку події та правову підтримку.

Ми всі є учасниками дорожнього руху. Хтось водій, хтось пішохід. Щодня трапляється маса пригод за участю і тих і інших. Щоб не трапилося, але кожна сторона намагається оправдати свої дії і звинуватити у порушенні когось іншого. Але ж хтось повинен нести відповідальність. Припустимо, дорожня обстановка дійсно склалася таким чином, що порушення неможливо було уникнути, але умислу водія в порушенні немає. У таких, подібних ситуаціях нам і потрібен автоадвокат. Незалежна сторона, яка кваліфіковано може оцінити всі деталі, а за необхідності і з’ясувати потрібну інформацію. Поговоримо детальніше про ситуації в яких може знадобитися автоадвокат.

Порушення правил дорожнього руху, що призвели до штрафних санкцій

Майже кожен водій і не оди раз зіштовхувався з банальним порушенням правил дорожнього руху. Іноді умисно перевищив швидкість бо поспішав, не пропустив пішохода, проігнорував світлофор і т.д. В більшості випадків водій знає, що порушив правила і безапеляційно з цим погоджується та сплачує штраф. На теперішній час штрафи це задоволення не з дешевих. А що коли розмір штрафу є значним, а водій не вважає себе винним в порушенні. Не виключено, що водій через незнання правил дорожнього руху дійсно переоцінює свою правоту. Проте, буває і так, що на ситуацію вплинули інші обставити. Зокрема самі дорожні знаки, які іноді суперечать один одному, погодні умови, інші фактори, що вплинули на дії водія. Якщо у вас виникають сумніви щодо порушення, або ви точно переконані в своїй правоті, але не можете самотужки відстояти свої права, то автоадвокат знайде законні підстави відновити ваше порушене право. Крім того, якщо порушення все таки мало місце, але розмір штрафу є необґрунтовано високим, це можна оскаржити в порядку визначеному законом.

Дорожньо-транспортна пригода

ДТП. Прикра ситуація яка не проходить без наслідків. Неминучі штрафи, відшкодування шкоди і т.д. Саме автоадвокат, це особа, послугами якої слід скористатися в цей момент. Більшість адвокатів у даній сфері негайно виїжджають на місце ДТП чи принаймні дають первинну консультацію по телефону як потрібно діяти і від чого краще утриматися. По приїзду спеціаліст особисто представлятиме інтереси клієнта. Зорієнтується в ситуації, вислухає ваші коментарі та вміло донесе їх до працівників ДАІ. Якщо це необхідно з’ясує чи були очевидці ДТП і озброїться підтримкою свідків на вашу користь. Прослідкує, щоб працівники ДАІ вірно відобразили схему ДТП. Винні ви в ДТП чи ні, автоадвокат роз’яснить вам істинну сторону події, розтолкує ваші права та обов’язки та дасть рекомендації щодо наступних дій для врегулювання ситуації.

Позбавлення водійських прав

Є порушення, які тягнуть за собою саме таке покарання як позбавлення водійських прав, тобто права на керування транспортним засобом. Таке рішення приймається судом. Автоадвокат представлятиме ваші інтереси та відстоюватиме більш м’яке покарання. Можливо є пом’якшуючі обставини, інші поважні причини, які можуть вплинути на його призначення. В кожній ситуації все індивідуально та залежить від обставин самої справи та особи, до якої застосовуються санкції. Завданням адвоката буде представити доказові матеріали та важливу інформацію для позитивного вирішення справи.

Якщо ж санкція у вигляді позбавлення права керування неминуча тут теж є над чим попрацювати адвокату. Грамотний автоадвокат допоможе віднайти підстави, тобто вагомі причини, за яких можна буде клопотати суд щодо призначення більш легшого покарання.

Будь-які рішення та дії уповноважених органів повинні ґрунтуватися на принципі законності. Так, відхилення від цього принципу тягне за собою незаконність самої дії та рішення. Автоадвокат по ходу діла слідкуватиме чи правомірно вчинялися ті чи інші дії, чи справедливо та законно приймалися рішення.

Відшкодування збитків внаслідок ДТП

Рідко яке ДТП не тягне за собою втрат матеріального характеру. Перш за все це пошкодження самого майна (транспортних засобів). Автоадвокат це не лише фахівець в правових питаннях, а й в силу своєї спеціалізації, добре володіє технічною стороною питання. Тому, йому як нікому, під силу об’єктивно, з точки зору закону, оцінити всі сторони події. Питанням, щодо врегулювання матеріального відшкодування теж займеться ваш захисник. Він також негайно повідомить страхову компанію в якій застрахована ваша цивільно-правова відповідальність перед третіми особами. А також довідається чи мало місце страхування пошкодженого з вашої вини автомобіля по системі КАСКО. Далі представлятиме ваші інтереси у страховій компанії для залагодження питань з приводу відшкодування збитків потерпілим.

Якщо все таки на стадії страхової компанії питання збитків не владнається, тоді справа може дійти до суду. Туди без адвоката краще не іти.

Потерпілі можуть вимагати все що хочуть. Це стосується як відшкодування вартості пошкодженого майна, так і збитків завданих життю та здоров’ю, і навіть відшкодування моральної шкоди. І це все на розгляд суду. Яким буде судове рішення – невідомо, проте адвокат підкаже, на які важелі варто натиснути, які обставини діла необхідно висвітлити задля того, щоб розмір відшкодування був для вас реальним для виплати. Крім того, за наявності поважних причин, матеріальних труднощів чи інших важливих обставин в житті, адвокат підкаже щодо можливості розтермінування призначеної суми відшкодування, якщо останнє все одно неминуче.

Допомога автоадвоката необхідна і тоді, коли ви є потерпілою стороною в ДТП. Зокрема це стосується відшкодування шкоди вам, вашому майну та інших збитків, яких ви зазнали. Автоадвокат в даному випадку проконсультує вас, що підлягає відшкодуванню, в якому розмірі та на яких підставах. Також зможе представляти інтереси від вашого імені в страхових компаніях, суді, інших установах як особисто так і разом з вами. В його обов’язки входитиме подання заяв та необхідних матеріалів для вирішення справи. Складання позовної заяви, клопотань, тощо та безпосереднє представництво в суді – все це робота вашого захисника. У разі необхідності автоадвокат займатиметься питанням виконання судового рішення через виконавчу службу.

Кримінальна відповідальність за скоєне ДТП

За адміністративне правопорушення ви зможете відбутися штрафними санкціями, тимчасовим позбавленням права керування чи матеріальними втратами. Коли ж правопорушення передбачає кримінальну відповідальність, то вам загрожуватиме більш серйозна санкція. Зокрема обмеження чи позбавлення волі. Адвокат в такій ситуації знадобиться вам неодмінно. Його завданням буде:

  • супроводжувати вас на кожній стадії слідства та суді;
  • консультувати вас та ваших рідних з приводу свідчень та пояснень по справі;
  • контролювати, щоб усі слідчі дії вчинялися згідно закону;
  • дізнаватися та подавати інформацію слідчим органам та суду для вирішення справи на вашу користь;

У випадку виявлення порушень чи незаконних дій та рішень автоадвокат буде негайно реагувати та оскаржувати їх.

Ми розглянули найбільш поширені випадки коли нам необхідна допомога фахівця. Проте є маса моментів, коли ми потребуємо кваліфікованої підтримки.

Будьте обачні на дорогах. Проте коли трапилась з вами неприємність, не гайте часу та не витрачайте сили і здоров’я. Забезпечте себе можливістю грамотно вирішувати будь-які справи, озбройтеся підтримкою спеціалістів та почувайтеся безпечно.

Інші статті

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.