Винуватець у в’язниці, страховик відмовляється платити старенькій матері

Дорожньо-транспортна пригода – явище непередбачуване для всіх без винятку учасників: не тільки водії автомобілів чи інших ТЗ, але й для пішоходів, навіть для тих, які “завжди все роблять правильно”.

Інколи потерпілими внаслідок втрати єдиного годувальника стають люди похилого віку, котрі не користуються Інтернетом, не цікавляться автомобілями та, відповідно, не знають як діяти за трагічних обставин.

Досить часто подібні ситуації використовують представники окремих страхових компаній, які сподіваючись, що ніхто не захистить необізнаних у певних юридичних тонкощах людей, під надуманими приводами намагаються безпідставно не виплачувати, затягнути терміни, компенсувати тільки частину страхового відшкодування.

У схожих випадках потерпілим дійсно необхідна допомога, при чому не тільки виключно правнича, але й у вигляді людського співчуття, співпереживання, порядності і доброзичливості.  

Короткий виклад реальної справи: 24.10.2020 у м. Дніпрі сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій водій автомобіля марки «Daewoo Lanos» допустив наїзд на пішохода. Внаслідок даної ДТП останній отримав тілесні ушкодження, від яких настала смерть у кареті швидкої допомоги.

За вказаним фактом ГУНПУ в Дніпропетровській області внесло матеріали про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР. 

Цивільно-правова відповідальність, пов`язана з експлуатацією забезпеченого ТЗ «Daewoo Lanos», була застрахована в Акціонерному товаристві “Страхова компанія “***-Гарант” (АТ “СК “***-Гарант”), відповідно до договору ОСЦПВ, чинного на дату ДТП.

26.10.2020 представник Групи адвокатських об’єднань “Автопоміч” повідомив АТ “СК “***-Гарант” про дорожньо-транспортну пригоду, а також звернувся із заявами про виплату страхового відшкодування, пов`язаного із втратою годувальника в розмірі 180 000 грн. і моральної шкоди – 20 000 грн., тобто 1/3 частки, що належить матері загиблого.

15.02.2021 страховик безпідставно заявив про призупинення розгляду матеріалів щодо виплати відшкодування до набрання вироком законної сили у вищевказаному кримінальному провадженні. У зв’язку із зазначеним, адвокат “Автопомочі” звернувся з позовом у Софіївський районний суд Дніпропетровської області, яким 14.07.2021 відкрито провадження.

30.07.2021 від сторони АТ “СК “***-Гарант” на адресу суду надійшов відзив на позов, в якому повністю заперечив щодо позовних вимог матері, яка втратила годувальника. 

27.09.2021 вироком Індустріального районного суду м. Дніпра водія «Daewoo Lanos» визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об`єктивно наявні у справі докази, які були професійно підготовлені та опрацьовані адвокатом “Автопомочі”, оцінив їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв`язок у сукупності, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову старенької матері.

13.12.2021 суд ухвалив рішення, яким повністю задовольнив позовні вимоги та зобов’язав стягнути з АТ “СК “***-Гарант” на користь матері суму страхового відшкодування моральної шкоди, заподіяної смертю потерпілого у розмірі 20 тис.грн., суму страхового відшкодування витрат у зв`язку з втратою годувальника у розмірі 180 тис.грн. та витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 9 тис.грн.

Група адвокатських об’єднань Автопоміч” вже понад 10 років працює у сфері надання правничих послуг і має успішну практику у вирішенні подібних складних питань. Адвокати по ДТП та автоюристи – це справжні професіонали, які надають клієнту повний пакет адвокатських послуг у справах, що розглядаються судами у зв’язку із безпідставними відмовами СК у виплатах страхових відшкодувань.