Як провести оцінку збитку після ДТП?

Оцінка збитку проводиться з питань, що пов’язані зі встановленням причин та обставин настання ДТП, виявлення винуватця дорожньо-транспортної пригоди, а також із вирішенням механізму відшкодування шкоди. 

Огляд ТЗ після ДТП

Для здійснення належного огляду автомобіля треба обов’язково запросити як учасників ДТП, так і представників страхової компанії. З цією метою всім зацікавленим особам заздалегідь направляються повідомлення із фіксацією їх отримання, в яких зазначається дата, час і місце проведення обстеження.

За результатами огляду транспортного засобу складається акт, до якого долучаються фотозображення пошкоджених деталей автомобіля. Також проводиться розрахунок вартості матеріального збитку, що включають витрати з усунення пошкоджень авто із врахуванням зносу та втрату вартості у зв’язку з відновлювальним ремонтом.

При цьому, експертиза ДТП необхідна потерпілому не тільки для власних потреб, але й для перевірки розрахованого іншими зацікавленими сторонами збитку та його подальшого оскарження як безпосередньо в страховій компанії, так і під час розгляду спору в суді. 

Практика подібних справ свідчить, що в переважній більшості випадків страхова компанія намагається першою провести експертизу ДТП, залучивши “своїх” експертів.

У результаті оцінка збитку після ДТП дуже часто виявляється не тільки не коректною, але й інколи зовсім смішною, так як страховик захищає виключно власні інтереси. 

Для оскарження висунутих страховою компанією обґрунтувань виплат вартує залучити досвідчених експертів Групи адвокатських об’єднань “Автопоміч”, які проведуть незалежну об’єктивну професійну оцінку ДТП. 

Механізм проведення експертизи ДТП

Загалом експертна оцінка збитку після ДТП часто складається з комплексу взаємопов’язаних етапів. Насамперед, спеціалісти встановлюють місце, дату і час огляду транспортного засобу, проводять безпосередній огляд, за результатами якого складають відповідний акт. Далі здійснюється розрахунок фактичної вартості збитку, які зазначаються у звіті встановленого взірця. 

Автоексперти з ДТП детально описують всі пошкодження, характеристики та встановлюють ​​причини їх виникнення. Вже після цього обгрунтовується висновок про необхідний обсяг і вартість ремонтних робіт. 

Огляд і складання акту починається з перевірки документів, визначення та фіксації всіх наявних пошкоджень транспортного засобу, а також їх розподіл: ушкодження, спричинені безпосередньо внаслідок ДТП та отримані раніше пошкодження. 

Експерти визначають вичерпний перелік необхідних ремонтних робіт із вказанням їх вартості, а також компенсації, в разі якщо автомобіль не підлягає відновленню. У випадку, коли авто ремонту не підлягає, проводиться оцінка придатних деталей, вузлів та агрегатів. 

У розрахунках експертами з ДТП використовується середньоринкова вартість ремонтних робіт. При цьому, сума на ремонт не може перевищувати вартості справного транспортного засобу, якщо ж вона перевищена, то авто вважається таким, що ремонту не підлягає.

Результати оцінки викладаються у відповідному звіті, який підписується оцінювачем та передається замовнику. 

Якщо ж винуватець відмовляється від виплати компенсації у розмірі визначеної автотоварознавчою експертизою вартості, настає право звернутися до суду. У цьому допоможуть досвідчені професіонали – автоюристи та адвокати з “Автопомочі”.