Як захистити себе від штрафів за 5 хв

Часто трапляються ситуації, коли автомобілем керує не власник, а штрафи за перевищення швидкості чи за порушення правил паркування, які фіксуються в автоматичному режимі, виписуються і приходять на власника.

Також частими є ситуації, коли купівлю-продаж автомобіля не було оформлено належним чином, “новий власник” користується ним “по довіреності”, а коли виникає потреба переоформити авто на себе чи на когось іншого або вирішити інші питання щодо такого авто, це стає неможливим через проблеми фактичного власника. І тоді починаються судові тяганини.

Проте від такого себе можна захистити! Достатньо призначити належного користувача авто. 

Така послуга є безкоштовною і знову стала доступною в Електронному кабінеті водія за посиланням https://e-driver.mvs.gov.ua/login. Більше того, можливості цієї послуги розширились і тепер належного користувача авто можна не лише призначити, але і скасувати таке призначення.

Хто ж такий належний користувач? Це та особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, але який не належить на праві власності такій особі. Це може бути Ваш друг, родич, знайомий,  орендар автомобіля чи будь-яка інша особа. 

Призначити належного користувача можна як за ініціативи водія, який ним фактично користується, так і за ініціативи власника транспортного засобу.

Особа, яка хоче стати належним користувачем авто, яким вона не володіє на праві власності, повинна:

 1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою Кваліфікованого електронного підпису (КЕП), BankID або Дія.Підпис.
 2. Вибрати в переліку послугу “Керуванням належним користувачем”
 3. Ввести VIN-код ТЗ, для якого особа хоче стати належним користувачем.
 4. Обрати підставу для належного користування: домовленість з власником авто, довіреність на право користування ТЗ, договір оренди чи позики, договір фінансового або оперативного лізингу.
 5. Ввести e-mail та номер телефону власника ТЗ
 6. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
 7. Підписати створену заявку за допомогою КЕП.

Після цього власнику авто, на електронну пошту прийде лист з посиланням на онлайн-заяву. Щоб підтвердити призначення належного користувача потрібно перейти за посиланням та дати згоду на таке призначення. Якщо підставою є домовленість, Ви повинні підписати заяву на згоду за допомогою КЕП.

В результаті належний користувач побачить в своєму електронному кабінеті статус підтвердження заявки.

Якщо власник авто передав його в користування іншим особам і хоче призначити належного користувача на своє авто, потрібно:

 1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою Кваліфікованого електронного підпису (КЕП), BankID або Дія.Підпис.
 2. Вибрати в переліку послугу “Керуванням належним користувачем”
 3. Вибрати транспортний засіб зі списку
 4. Заповнити інформацію про належного користувача: РНОКПП, електронну пошту та дату, до якої він призначається
 5. Заповнити свої контактні дані: номер телефону та електронну пошту
 6. Перевірити заповнені дані та підтвердити надсилання заявки.

 

Варто пам’ятати, що на один транспортний засіб можна призначити тільки одного належного користувача.

Призначення належного користувача захистить Вас, як власника авто, від сплати штрафів за порушення ПДР, які вчинені на Вашому авто іншими особами. Якщо ж Ви як водій користуєтеся не власним транспортним засобом, то таким чином Ви можете мати додаткове підтвердження свого законного володіння ним.

Також варто пам’ятати, що адвокати нашої групи адвокатських об’єднань “Автопоміч” спеціалізуються на вирішенні проблем, що виникли за наслідками ДТП, а також інших проблем, що виникають у сфері транспорту.

Ви завжди можете отримати первинну переддоговірну консультацію по телефону 067 42 67 000 або при зустрічі в нашому офісі або через будь-який із доступних месенджерів абсолютно БЕЗКОШТОВНО!
Тому якщо у Вас виникають питання або проблеми, що пов’язані з використанням транспортного засобу або за наслідками ДТП, Ви завжди можете розраховувати на їх кваліфіковане вирішення нашими адвокатами!

Детальніше про нас на сайті https://avtopomich.com/ 

 

Facebook
X
Telegram
Threads
LinkedIn
WhatsApp
Email

Залиште заявку і ми зв’яжемось з вами для вирішення вашої справи!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.