Яке покарання винуватцю ДТП зі смертельним наслідком у стані сп’яніння?

Згідно із Законом № 1231-IX від 16.02.2021 Кримінальний кодекс України доповнено статтею 286-1 , яка суттєво збільшила покарання за порушення правил безпеки дорожнього руху чи експлуатації транспорту особою, яка керувала транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Однак, незважаючи на застосування більш жорстких санкцій за водіння в нетверезому стані із вчиненням ДТП зі смертельними наслідками – максимально карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років, судова практика вказує, що трагедій на українських дорогах ще достатньо.

Зокрема, в грудні 2021 року Верхньодніпровським районним судом Дніпропетровської області розглядалася справа щодо ДТП, де учасниками були обидва (!) нетверезі водії, один з яких загинув на місці.

Фабула справи: винуватець 23 березня 2021 року приблизно о 04 годині ранку, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння (концентрація алкоголю 2,1 %о), чим заздалегідь позбавив себе можливості об`єктивно оцінювати дорожню обстановку і координувати свої дії, керуючи технічно справним автомобілем «Opel Astra», на передньому пасажирському сидінні якого перебувала його наречена, рухався з перевищенням допустимої швидкості в населеному пункті 50 км/год, а саме зі швидкістю приблизно 120 км/год, в темний час доби, без увімкненого міського освітлення, по сухому асфальтобетонному покриттю проїзної частини вул. Шевченка с. Павлівка Верхньодніпровського району Дніпропетровської області.

У вищевказаний час, у зустрічному напрямку рухався автомобіль «Opel Kadet» під керуванням водія, який перебував у стані алкогольного сп`яніння (концентрація алкоголю 1,16 %о).

Надалі під час зближення, винуватець, будучи засліпленим світлом фар зустрічного автомобіля, змінив свій напрямок руху ліворуч, виїхав на зустрічну смугу руху та, не надавши перевагу водію автомобіля «Opel Kadet», допустив зіткнення передньою лівою частиною автомобіля «Opel Astra» з передньою лівою частиною автомобіля «Opel Kadet» на смузі руху останнього.

Смерть потерпілого настала відразу на місці дорожньо-транспортної пригоди. 

Згідно з вироком у справі № 173/1205/21, який 21.01.2022 року набрав законної сили, водія «Opel Astra» визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 286-1 КК України та призначено йому покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права керування ТЗ строком на 8 років.

Крім того, суд ухвалив стягнути із вказаної особи на користь держави понесені витрати по кримінальному провадженню у зв`язку з проведенням: судових експертиз технічного стану 2-х авто в розмірі 4118 грн. за кожен; судової автотехнічної та транспортно-трасологічної експертизи – 9610 грн.; комплексної судової автотехнічної та транспортно-трасологічної експертизи – 5491 грн.; судово-автотехнічної експертизи – 1372 грн.; судової експертизи дослідження деталей ТЗ – 2745 грн.  

Бережіть себе і своїх близьких! Ніколи не сідайте за кермо напідпитку! Інколи чарка-друга оковитої може загубити чи спотворити не одне життя…

Але коли в дорожньо-транспортній пригоді ви не винні, проте вас збираються зробити «крайнім», у т.ч. шляхом застосування ст. 286-1 КК України, тоді варто невідкладно залучати досвідчених адвокатів по ДТП для надання юридичної допомоги. 

Професіонали Групи адвокатських об’єднань“Автопоміч”автоюристи та автоадвокати завжди готові надати послуги та консультації як безпосередньо по факту ДТП, так і при вирішенні спірних питань зі страховими компаніями. 

Адвокати по ДТП – це наші фахівці, які надають клієнту повний адвокатський захист у кримінальних, цивільних та адміністративних справах, що розслідуються правоохоронними органами та розглядаються судами за наслідками настання кожної дорожньо-транспортної пригоди.