Які існують варіанти їзди на нерозмитнених авто і яка відповідальність за це може наступити.

1. У режимі транзиту.

У митному режимі транзиту українцям дозволяється ввезення транспортного засобу на територію України без сплати митних платежів на термін не більше 10 днів. Тому необхідно не рідше, ніж раз в 10 днів виїжджати за кордон, а потім відразу ж можна в’їхати назад.

Громадяни котрі ввозять автомобіль в Україну в митному режимі транзиту, а потім не виїжджають у встановлений термін 10 днів, згідно статті 470 Митного кодексу України передбачено штраф від 170 до 8500 грн.

Використання на території України автомобіля, ввезеного в митному режимі транзиту в інших цілях, ніж з метою транзиту являє собою порушення митних правил за що у статті 485 Митного кодексу України передбачена адміністративна відповідальність. Розмір штрафу встановлений 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

2. Тимчасове ввезення

Ввезення автомобіля іноземцем – нерезидентом.

Іноземці, які ввезли автомобіль в Україну, тут передають його громадянину України (резиденту) за дорученням, або оформляючи його «співробітником» іноземної фірми.

Виходячи з положень статті 380 Митного кодексу України, дозволяється тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування на термін до одного року, за умови реєстрації цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав.

Але після ввезення вже на території України такий транспортний засіб незаконно передається громадянину України разом з довіреністю на право користування автомобілем.

Чому незаконно? Тому що згідно з частиною 4 статті 380 Митного кодексу України, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їх особистих потреб. Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розукомплектовані, передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

А якщо все ж передали таке авто в користування іншим особам?

Статтею 485 Митного кодексу України передбачена відповідальність за використання товарів, щодо яких надано пільги по сплаті митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги, в тому числі за використання транспортного засобу іншою особою, ніж тій, по якій такий транспортний засіб ввезено.

Покарання за це порушення таке ж – 300% від несплачених митних зборів. Якщо у автомобіля багатолітровий двигун, то на нього налічується величезна сума акцизу. Звідси – і мільйонні штрафи, про які пишуть в ЗМІ.