Їдемо за кордон на автомобілі! Важливі рекомендації!
Автомобіль підготовлений, йдемо збирати документи. А щоб поїздка була вдалою та безпечною поради дають юристи та експерти компанії «Автопоміч». Отож в дорогу за новими враженнями!
В Україні. Перш ніж вирушити у подорож потрібно ретельно продумати маршрут та зібрати документи, які необхідні для перетину кордону.
Які документи потрібні щоб без проблем перетнути кордон з ЄС? Перш за все паспорт для виїзду за кордон. Якщо у вас та у ваших попутників біометричний паспорт та вам не потрібно турбуватися про візу. Якщо ж у вас паспорт без біометрики, то для виїзду за кордон вам потрібна віза. До того ж перший перетин кордону, бажано щоб був у ту країну, консульство якої видавало візу. ВАЖЛИВО: термін дії паспорта не може закінчуватися пізніше, як за півроку до дати закінчення поїздки. Окрім паспорту необхідно мати медичну страховку на кожного пасажира та страховку «Зелена карта». І обов’язково розпізнавальний знак України ( наклейка UA )на транспортному засобі.
Діти. Якщо з вами подорожують неповнолітні діти вони повинні мати біометричний паспорт (не плутати з ID карткою). Якщо хтось із батьків не подорожує, необхідно мати нотаріально посвідчений дозвіл відсутнього із батьків.
Потрібно пам’ятати, що на кордоні з країнами ЄС можуть перевірити наявність в автомобілі аптечки, вогнегасника, знаку аварійної зупинки, запасного колеса (якщо таке передбачено комплектацією автомобіля), світловідбивних жилетів. А ще експерти нагадують – у багатьох країнах заборонене тонування вітрового та передніх бокових вікон.
Автомобілісти, які часто подорожують за кордоном, рекомендують мати із собою готівку. Вона потрібна хоча б для того, щоб оплатити платні дороги. Не всюди приймають кредитні картки.
За кордоном. Перетнувши кордон ніхто не застрахований від ДТП, якщо неприємностей не вдалося уникнути, не панікуйте. Зателефонуйте до поліції та, якщо є травмовані – у швидку та до приїзду медиків надайте травмованим допомогу. Ніколи, навіть якщо ДТП незначна, не залишайте місце пригоди до приїзду поліції. Експерти радять знайти свідків ДТП та попросити у них номера телефонів. Це потрібно для страхової. Подбайте, щоб свідки дочекалися приїзду поліції. Бажано сфотографувати місце ДТП та пошкодження автомобілів. Візьміть в іншого учасника автопригоди номер телефону, адресу, номер полісу та назву страхової компанії.
Не підписуйте жодних документів, якщо не зрозуміли їх змісту. У протоколі поліції зазначте, що ви недосконало знаєте мову країни у якій перебуваєте. Обов’язково візьміть копію цього документу. Не віддавайте навіть поліції оригінал «зеленої карти», ще на батьківщині подбайте про копії усіх документів.
Якщо ДТП сталася з вашої вини: і немає потерпілих, то поліцію можете не викликати, а обмежитися складанням європротоколу. Його видають разом із ОСЦПВ. Надайте потерпілому копію «Зеленої карти» Якщо ДТП сталася із вини іншого водія то « копію «Зеленої карти» віддавати іншому учаснику не потрібно. Повернувшись в Україну обов’язково зверніться у страхову компанію, та повідомте про ДТП.
Документи, які потрібні для поїздки за кордон на автомобілі:
- Посвідчення водія;
- Свідоцтво про реєстрацію автомобіля;
- Страхування «Зелена карта»;
- Медичне страхування на кожного подорожуючого;
- Розпізнавальний знак України на транспортному засобі;
- Державний номерний знак на ТЗ.
Юридична компанія «Автопоміч» бажає Вам гарної та безпечної подорожі.